Kirmizi Bukle Hali

Önleyici bakım: Halıyı lekeden uzak tutmak, lekeleri halıdan çıkartmaktan daha kolay ve ucuz bir yöntemdir. Yapılması gerekenler:

– Evin etrafındaki garajı, kaldırımları ve park yerlerini temiz tutmak gerekir.

– Halının üstüne parça halılar koyulabilir ve bunlar vakumlanmalıdır.

– Sigara ve içki içilen, yemek yenen bölümleri belirleyip, bu bölümleri sıkça temizlemek gerekir.

– Havalandırma sistemlerinin bakımını yapın ve filtrelerini yenileyin.

 

Rutin bakım: Düzenli bir bakım programı ile lekeler halıya iyice yerleşip halıya zarar vermeden bu lekelerden kurtulmak mümkündür. Tamir edici bir bakım yapılması halının düzelmesini tam anlamıyla sağlayamaz, çünkü geç kalınmıştır. Bu durumu ortadan kaldırmak için halının düzenli bir rutin bakıma ihtiyacı vardır.

 

Vakumla temizleme: Bu işlemde dikkat edilmesi gereken doğru aletin kullanılması ve alet kullanılırken vakum yoğunluğunun iyi ayarlanmasıdır. Gün içinde yoğun kullanılan bölümler her gün elektrikli süpürge ile temizlenmelidir. Bu tarz yerler lobiler, asansörler, koridorlar, girişler gibi yoğun yerlerdir. Az geçiş yapılan konferans odası, ofis gibi yerler haftada iki veya üç kere elektrikli süpürge ile temizlenmelidir.

 

Doğru bakım aleti: Yoğun kullanılan bölgeler çift motorlu elektrikli süpürgelerle temizlenmelidir. Az kullanılan bölümler tek motorlu, eşyaların etrafından kolayca manevra yapabilecek güçlü elektrik süpürgeleri ile temizlenmelidir. Normal süpürgeler halının üzerindeki küçük parçaları temizlemekte kullanılabilir, ama sadece normal süpürgelerle titiz bir temizliğin sağlanması mümkün değildir.

 

Derinlemesine Temizlik: Yaygın olarak kullanılan birçok temizleme metodu halı için uygulanmaktadır. Halınızın çeşidine ve kullanım yoğunluğuna göre bir temizleme metodu seçmek doğru olacaktır. Kullanılan bazı deterjanlar tekrar lekelenmeye neden olur, deterjan seçimi de halı temizliğinde önemli bir faktördür. Deterjanın temizleme sonrası halı liflerinde kalması leke oluşturur. Halıda kalan deterjan kir toplayarak halının pis görünmesine neden olabilir.

Kaynak:  cerezforum

Bir cevap yazın

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

WhatsApp Whatsapp Sipariş