Menü Kapat

Laminat Parke Tamiri

Laminat parkenin evinize, iş yerinize döşenmesinden sonra yaşanabilecek olumsuz bir duruma karşı tamirinin nasıl yapılacağı da öğrenilmelidir.

Parkenin üzerine herhangi bir ağır parça düşmesiyle parçalanma, zedelenme olabilir. Sandalyenin, masanın sürtülmesi vb. durumlar sonucu parkede çizilme meydana gelmiş olabilir. bunun gibi durumların yaşanmasında tamirin nasıl yapılacağı konusunda tecrübeli olmak doğru adımların atılmasını sağlar.

Şimdi detaylıca bu gibi durumlarda yapılabileceklere bakacak olursak:

Klikli bir laminat parke seçtiyseniz bu durumda işiniz diğer türe göre daha kolaydır.

Klikli laminat parkede herhangi bir sorun yaşanması durumunda sorunlu olan kısıma doğru klikli kısımlardan toplaya toplaya gelirsiniz.

Sorunlu olan kısıma ulaştığınızda elinizde bulunan yedek parke parçasını ya da mağazadan alacağınız parçayı buraya koyarak bu kısımdaki sorunu çözmüş olursunuz.

Böyle bir şey yaşanması durumunda artık iş işten geçmiş demektir.

Yapacağınız en güzel şey ya bir usta çağırmaktır ya da kendiniz bu konuda bilgi sahibiyseniz parkeyi yenisiyle değiştirmektir.

Çizik çok derin değilse bu durumda yapı marketlerde satılan parke kalemi çiziğin üzerini örtmeye yardımcı olacaktır.
Daha derin çiziklerde ise macun kullanılarak bu çizikler kapatılmalıdır. Macun farklı renkte olursa yine parke kalemiyle ilgili kısımlar boyanmalıdır.
  • Laminat parkenin ve hatta tüm parkelerin ana malzemesi ağaç olduğundan dolayı uzun süre suyla teması halinde parkede şişme gibi durumların yaşanması olasıdır. Bundan dolayı hangi parke türü olursa olsun uzun süre suyla temas ettirilmemeli, silinecekse bile nemli bir bez yardımıyla silinmelidir.

 

  • Laminat parkenin ufak bir kısmı sudan, nemden dolayı şişme yaptıysa fazla zaman geçirmeden o kısmında değiştirilmesi gerekmektedir. Eğer o ufak kısım değiştirilmezse zamanla oradaki su ve nem diğer kısımlarıda etkileyerek şişmeye sebep olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 + one =

WhatsApp Çevrimiçi - Bize Yazın